Príbeh o nás

Príbeh našej rodinnej firmy sa začal písať v lete roku 2021.

Ja, Zdeněk Fojtl, som sa už na strednej škole pohrával s myšlienkou vlastného podnikania so streetovým oblečením, ktoré vtedy frčelo. Mal som vymyslený koncept aj namaľované návrhy, ale potreboval som ešte pár rokov skúseností, aby som môjmu projektu vdýchol život. Nakoniec som zistil, že toho pravého parťáka na založenie firmy mám vedľa seba, a to síce moju mamičku.

Mamička, Vladimíra Fojtlová, sa venuje šitiu oblečenia už 30 rokov. Všetko šije ručne podľa vlastných návrhov. Zároveň ide tzv. s dobou, sleduje nové trendy v móde aj v športe, ktoré potom s úplnou precíznosťou pretvoria na jej originálny model. Razí motto, že oblečenie je vaša druhá koža, malo by vám teda perfektne padnúť, čo spoznáte tak, že o ňom takmer neviete. Všetko čo ušije, hneď testuje na modeloch v jej okolí, s cieľom vyladiť vybraný kúsok šatníka k dokonalosti.

Začínali sme s produktmi na gymnastiku, ľadvinovými pásmi a rôznymi doplnkami. Ale uvedomili sme si, že gymnastiek nie je zase toľko a zároveň Covid-19 nehral tomuto športu vôbec do kariet. Rozhodli sme sa teda rozšíriť ponuku o dámske plavky, ktoré má väčšina žien len na jednu sezónu, pretože jednoducho viac nevydrží. Mamička teda sadla a navrhla päť základných typov plaviek, ktoré ušila z kvalitných látok. Naše okolie z nich bolo nadšené rovnako ako naša prvé zákazníčky. Za šesť mesiacov sme predali 1000 kusov plaviek, čo sme si dovtedy vôbec nevedeli predstaviť, že je možné v dvoch ľuďoch zvládnuť. A tak sa naša firma začala rozrastať o ďalšie šikovné krajčírky z okolia. 

Sme si istí, že náš príbeh je stále ešte len na začiatku, a to vďaka vám všetkým. Ponúkame len produkty, ktorým sami 100% veríme a tiež ich používame alebo ich s čistým srdcom odporučíme našim priateľom a blízkym. Veríme v potenciál tuzemskej výroby, v dôležitosť podpory lokálnych produktov aj v šikovné krajčírky.

 

Ďakujeme za Vašu priazeň a spätnú väzbu, ktorá nás posúva ďalej.

Zdeněk, Vladimíra a celý tím VFstyle